Ukrajna is elvérezhet Zelenszkij Magyarország és Szlovákia elleni kegyetlen bosszújában
Az ukrán elnök nem is Oroszországnak akart ártani elsősorban.
„Most mi fizetjük a háború árát” – hívta fel a figyelmet az államtitkár a közösségi oldalán megosztott videójában.
A Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára a közösségi oldalán közzétett videójában rámutatott, hogy
„jó pár esemény bizonyítja, hogy egyáltalán nem csillapodik az európai energiaválság”.
Erre hozott pár aktuális történést példaként. Többek között ismertette, hogy Németországban a német vállalattörténet legnagyobb mentőcsomagjával lehetett megmenteni a legnagyobb gázimportőrcéget. Dömötör Csaba hangsúlyozta, a német kormány 15 milliárd eurós mentőcsomaggal szállt be a közműszolgáltatóba. Hozzátette, hogy a probléma súlyát az is mutatja, hogy a kancellár megszakította a szabadságát a bejelentés miatt.
A videóból az is kiderült, hogy Olaf Scholz arra is utalt, hogy
„a német állampolgároknak ősztől újabb áremelkedésre kell számítaniuk.”
Dömötör azzal folytatta, hogy már most zajlik a német belpolitikában egy vita arról, hogy tudnak-e majd pénzügyi segítségt nyújtani a bajba jutott családoknak.
Azonban
– fűzte hozzá az államtitkár.
Dömötör Csaba felidézte, hogy a Németországba irányuló Északi Áramlat vezetéken a teljes kapacitásnak csak a 20 százaléka érkezik majd. „A bejelentés következményeként a gáz európai tőzsdei ára 8 százalékkal nőtt”.
Mindezek ismertetése után az államtitkár rámutatott, hogy ilyen körülmények között tárgyalták az Európai Bizottság javaslatát, melynek az a lényege, hogy korlátoznák a gázfogyasztást az egyes tagországokban.
„Szóval eljutottunk oda, hogy
nem abban az országban van energia-veszélyhelyzet, amely kirobbantotta a háborút, amelyet pár hete még szankcionálni akartak, hanem egész Európában”
– hívta fel a figyelmet Dömötör, majd megjegyezte, „most mi fizetjük a háború árát”.
„Ez az, amit el akarunk kerülni. Ebben a helyzetben nem olyan javaslatokra van szükség, amelyek csak tovább rontják az egyébként is nehéz helyzetet” – szögezte le az államtitkár, utalva az EU szankciós politikájára.
A felvételt alább tekinthetik meg:
Szijjártó a gázspórolási tervről: Végrehajthatatlan és elfogadhatatlan
A külügyminiszter elmondta, hiába olvasni arról hogy egyes nyugat-európai országok tárolóinak feltöltöttsége magas, nem ez számít, hanem az, hogy ez mekkora hányada a fogyasztásnak. Bővebben...
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás